Kilde vyhrál sjezd SP ve Val Gardeně, Odermatt poprvé chyběl na stupních vítězů

Norský lyžař Aleksander Aamodt Kilde vyhrál sjezd Světového poháru ve Val Gardeně a slaví čtvrté vítězství v sezoně. V průběžném pořadí seriálu lehce stáhl náskok vedoucího Švýcara Marca Odermatta, jenž poprvé chyběl na stupních vítězů a musel se spokojit s děleným sedmým místem.

Norský lyžař Aleksander Aamodt Kilde vyhrál sjezd SP ve Val Gardeně.

Kilde sice na trati ve střední pasáži ztrácel, v závěru ale předvedl skvělý výkon a odsunul na druhé místo Johana Clareyho. Francouz, stříbrný z olympijského sjezdu v Pekingu, se v jednačtyřiceti letech mohl stát nejstarším vítězem v SP. O první výhru kariéry přišel o 35 setin sekundy.

Životní třetí místo vybojoval domácí Mattia Casse, který se ve dvaatřiceti letech poprvé prosadil na stupně vítězů. Na čtvrtou příčku se se startovním číslem 32 probojoval Francouz Adrien Théaux, jeho krajan Cyprien Sarrazin skončil šestý, ačkoliv se na trať vydal až jako 61. v pořadí.

Kilde si šestnáctým vítězstvím v SP upevnil vedení v hodnocení disciplíny před Odermattem. V celkovém pořadí seriálu vede Švýcar o 111 bodů.