Klasickou desítku vyhrála ve finále SP favoritka Kuitunenová

BORMIO

Finská běžkyně na lyžích Virpi Kuitunenová vyhrála ve finále Světového poháru v Bormiu sobotní závod s hromadným startem na 10 km klasickou technikou. Výrazně se tak přiblížila obhajobě celkového triumfu v seriálu, o němž nicméně rozhodne až nedělní stíhačka, v níž budou lyžařky startovat s odstupy podle dnešních výsledků.

V rámci menší obdoby Tour de Ski se ve finále SP udělují body až po skončení třídílného seriálu, do nějž se započítává i páteční prolog.

Dnes Kuitunenová porazila v závěrečném spurtu o šest desetin sekundy Polku Justynu Kowalczykovou, třetí skončila s třísekundovou ztrátou Norka Marit Björgenová.

Jediná Češka na startu Helena Erbenová zaostala o 2:31,9 minuty a obsadila 34. pozici.

Lyžování - 10 km klasicky:
1. Kuitunenová (Fin.) 30:52,0, 2. Kowalczyková (Pol.) -0,6, 3. Björgenová (Nor.) -3,0, 4. Longaová (It.) -6,8, 5. Nystadová -26,0, 6. Zellerová (obě Něm.) -27,9, 7. Follisová (It.) -30,1, 8. Steiraová (Nor.) -35,3, 9. Majdičová (Slovin.) -44,2, 10. Ševčenková (Ukr.) -53,4, ...34. Erbenová (ČR) -2:31,9.