Kobajaši v Engelbergu oplatil Geigerovi porážku, Koudelka obsadil 34. místo

Japonský skokan na lyžích Rjoju Kobajaši vyhrál v Engelbergu generálku na Turné čtyř můstků před lídrem Světového poháru Karlem Geigerem. Roman Koudelka obsadil 34. místo a těsně mu unikl postup do druhého kola, Viktor Polášek skončil jednačtyřicátý. Ani v devátém závodu olympijské sezony se čeští reprezentanti nedočkali premiérových bodů v seriálu.

Roman Koudelka na archivním snímku.

Polášek v soutěžním kole nedokázal navázat na vydařený pokus z odpolední kvalifikace, v níž byl se skokem dlouhým 126,5 metru čtrnáctý. V závodě zapsal jen 114 metrů. Koudelka si naopak oproti kvalifikaci polepšil, skočil 120 metrů, od finálové třicítky ho ale nakonec při druhém startu v elitním seriálu po únorové operaci kolena dělily 2,2 bodu.

Kobajaši ve druhém kole zaútočil z druhé příčky a se skoky dlouhými 132,5 a 136,5 metru oplatil Geigerovi těsnou prohru ze sobotního závodu.

Po třetí výhře v sezoně a celkově 22. v kariéře snížil v průběžném pořadí ztrátu na německého rivala na 98 bodů.

Na třetí místo na stupních vítězů se posunul Nor Marius Lindvik, po prvním kole vedoucí Švýcar Killian Peier se podruhé za sebou musel spokojit se čtvrtou příčkou.

Turné čtyř můstků začne úvodním závodem v Oberstdorfu 29. prosince.