Kobajaši vyhrál a vrátil se do čela SP skokanů, Češi nebodovali

Japonský skokan na lyžích Rjoju Kobajaši vyhrál závod Světového poháru v Engelbergu a po druhém vítězství v sezoně se vrátil do čela průběžného pořadí seriálu. Stejně jako v loňském roce nastoupí ve žlutém dresu lídra do Turné čtyř můstků, které odstartuje v sobotu 28. prosince kvalifikací v Oberstdorfu.

Japonec Rjoju Kobajaši vyhrál závod Světového poháru v Engelbergu.

Čeští reprezentanti po sobotním premiérovém dílčím úspěchu v sezoně další body do hodnocení SP nepřidali a jejich účinkování skončilo po prvním kole. Nejlepší z nich byl Roman Koudelka na 36. místě s výkonem 117 metrů.

V sobotu bodovali 26. Koudelka a 27. Viktor Polášek, který tentokrát skončil na 42. místě (114,5 m). Vojtěch Štursa skočil z Čechů nejdál (120,5), ale stačilo to jen na 40. příčku. Filip Sakala pro změnu nejméně (107) a bylo z toho 45. místo. Do závodu zasáhlo všech 63 skokanů, protože pořadatelé zrušili kvůli nepříznivému počasí kvalifikaci.

Obhájce celkového prvenství v SP Kobajaši se do čela výsledkové listiny vyšvihl ze sedmého místa po prvním kole. Skočil 132,5 a 134 metrů a o 8,9 bodu porazil Slovince Petera Prevce. Za nimi vybojoval první medailové umístění v kariéře Rakušan Jan Hörl.

Vítěz prvního kola Robert Johansson z Norska se propadl na osmé místo. Druhý skok nevyšel ani dosavadnímu lídrovi SP Rakušanovi Stefanu Kraftovi, který místo útoku ze čtvrtého místa skončil po pádu až osmnáctý a po jediném dnu přišel o vedení v seriálu.