Koudelka obsadil v Zakopaném 21. místo, vyhrál lídr seriálu SP Kraft

Skokan na lyžích Roman Koudelka obsadil na Světovém poháru v Zakopaném 21. místo. Do bodované třicítky se český reprezentant vešel počtvrté v sezoně a zaznamenal druhý nejlepší výsledek. Dosud bylo jeho maximem 17. místo z Innsbrucku. Sedmou výhru v sezoně vybojoval lídr seriálu Stefan Kraft Rakouska a 109. umístěním na stupních vítězů překonal rekord, o který se v SP dosud dělil s Finem Jannem Ahonenem.

Český skokan na lyžích Roman Koudelka skončil na Světovém poháru v Zakopaném jednadvacátý

Čtyřiatřicetiletý Koudelka, jenž v Zakopaném zvládl páteční kvalifikaci jako jediný z tria Čechů, uspěl v klasickém závodu poprvé v sezoně. Předchozí tři bodovaná umístění vybojoval na Turné čtyř můstků, kde se 1. kolo skáče ve dvojicích k. o. systémem.

Po prvním kole dnes Koudelka se skonem dlouhým 136 metrů figuroval na 16. místě a útočil na letošní maximum. Ve druhém sice ještě metr přidal, v pořadí se ale o pět příček propadl.

Kraft si vítězstvím pojistil vedení v seriálu před Andreasem Wellingerem, který dnes skončil druhý. Rakušan v Zakopaném vedl už po prvním kole a výhru o 4,5 bodu uhájil. Německý rival se na druhou příčku posunul ze šestého místa, třetí skončil Anže Lanišek ze Slovinska.