Lanišek vyhrál druhý díl Turné v Ga-Pa, vedení v seriálu uhájil Wellinger

Slovinský skokan na lyžích Anže Lanišek vyhrál druhý závod Turné čtyř můstků v Garmisch-Partenkirchenu. Vedení v seriálu těsně uhájil díky třetímu místu domácí Andreas Wellinger. Před Rjojem Kobajašim z Japonska, který dnes skončil druhý, už ale vede jen o 1,8 bodu.

Slovinský skokan na lyžích Anže Lanišek slaví triumf v Ga-Pa.

Jediný český reprezentant v soutěži Roman Koudelka v Ga-Pa další body do Světového poháru nezískal. V prvním vyřazovacím kole prohrál se Stephanem Leyhem z Německa a skončil na 35. příčce.

Turné bude pokračovat zbývajícími dvěma závody na rakouských můstcích. Ve středu skokany čeká Innsbruck, 6. ledna soutěž uzavřou v Bischofshofenu.

Skokan Roman Koudelka na Turné čtyř můstků v Garmisch-Partenkirchenu

Karolína Indráčková bodovala i v šestém závodě sezony na můstku v Oberstdorfu

Skokanka na lyžích Karolína Indráčková dokázala i při svém šestém startu v sezoně ve Světovém poháru bodovat. V novoročním závodu v Oberstdorfu obsadila česká reprezentantka 22. místo. Z vítězství se radovala zkušená Rakušanka Eva Pinkelnigová, která se vrací po dlouhé zdravotní pauze.

Šestadvacetiletá Karolína Indráčková figurovala po prvním pokusu 122 metrů na 18. místě, ve finále ale skočila o deset metrů méně a o čtyři příčky si pohoršila. Její sedmnáctiletá sestra Anežka, jež rovněž uspěla v odpolední kvalifikaci, tentokrát na body těsně nedosáhla. V 1. kole obsadila 31. místo, od postupu ji se skokem dlouhým 107 metrů dělilo šest desetin bodu.

Pinkelnigová se k vítězství probojovala z pátého místa se skoky 132,5 a 129 metrů. Premiérovou minisérii Two-Nights-Tour vyhrála šampionka prvního závodu v Ga-Pa Slovinka Nika Prevcová, která dnes skončila pátá. Vedoucí žena průběžného pořadí SP Josefine Pagnierová z Francie obsadila až 12. místo, v pohárovém hodnocení ale udržela místo v čele.

SP a Turné čtyř můstků ve skocích na lyžích v Garmisch-Partenkirchenu (Německo):
1. Lanišek (Slovin.) 295,8 b. (136+137 m)