Hlavní obsah

Ledecká ještě nesmí na prkno, ohrožena je i její účast na snowboardovém MS

25. 1. 2023 12:55

Trojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká v pořadu Host Radiožurnálu připustila, že je ohrožena i její účast na snowboardovém mistrovství světa. Po zlomenině klíční kosti jí ještě lékaři nepovolili jezdit na prkně. Na šampionátu v gruzínském Bakuriani se bude o medaile v paralelních disciplínách bojovat 19. a 21. února. V pondělí Ledecká oznámila, že jí zranění z letní přípravy, s nímž musela v listopadu na druhou operaci, znemožní účast na únorovém MS v alpském lyžování.

Foto: olympijskytym.cz

Ester Ledecká během tréninku Foto: olympijskytym.cz

Článek

Snowboardový šampionát ještě nevzdala, ale vyhlídky po kontrole u operatéra v Innsbrucku nejsou optimální. "Chystám se, ale snowboarding taky ještě nemám povolený. Když jsem byla u doktora Spernera, tak jsem hodně tlačila na to, abych se mohla jít šoupnout na nějakém jednoduchém kopečku. On byl však bohužel toho názoru, že je to dost velké riziko. Kdyby se mi cokoliv stalo, tak by to byl hodně velký problém a mohlo by se to táhnout do další sezony," řekla.

Po druhém chirurgickém zákroku se kost hojí, jak má, ale pořád je příliš křehká na riskantní sporty, jako je sjezdové lyžování a snowboarding. "Už teď tam mám štěp z pánve a muselo by se to reoperovat a bylo by to už těžké. Tím, že se to teď chytlo, tak podle jeho názoru stačí měsíc, abych si na to dala pozor, a pak se udělá rentgen. Pokud vše bude, jak má, tak bych mohla vyrazit někam na kopce. Nepočítám s variantou, že by to tak nemělo být. Snažím se být každý den v posilovně, rehabilitovat a být připravená na to, až mi doktoři dají zelenou a budu moct vyrazit do bran," přiblížila sedmadvacetiletá hvězda zimních sportů aktuální situaci.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Snowboardistka a lyžařka Ester Ledecká při vyhlášení ankety Sportovec roku 2022.Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Zranění, které ji připravilo minimálně o většinu této zimní sezony, si přivodila při jízdě na elektrickém skateboardu v letní přípravě. "Nějak jsem to nezvládla. Byl to závodní elektrický skateboard a rozsekala jsem se na asfaltu," prozradila.

Reklama