Hlavní obsah

Ledecká se v Lake Louise do desítky opět nevešla, Goggiaová slaví vítězný hattrick

5. 12. 2021 18:06Aktualizováno 5. 12. 2021 20:00

Alpské obojživelnici Ester Ledecké se ani napotřetí nepodařilo při zastávce Světového poháru v Lake Louise proniknout do elitní desítky. V nedělním super-G česká závodnice obsadila třináctou příčku, od desítky ji dělilo sedm desetin. Ve fantastické formě se v Kanadě představila Italka Sofia Goggiaová, která ovládla v pátek a sobotu sjezdy a dnes nenašla přemožitelku ani v superobřím slalomu.

Foto: Frank Gunn, ČTK/AP

Ester Ledecká při tréninku na trati v Lake Louise.Foto: Frank Gunn, ČTK/AP

Článek

Ledecká po dvanáctém a dvaadvacátém místě ve sjezdu ani tentokrát na umístění v elitní desítce nedosáhla. V polovině trati ztrácela 1,2 sekundy na průběžně vedoucí Laru Gutovou-Behramiovou, ale zbytek závodu jí vyšel lépe a manko stáhla pod sekundu. Zařadila se na sedmou příčku. "Jsem spokojená. Já jsem si tu jízdu docela užila, akorát jsem tam udělala nějaké chyby, které mě stály nějaký čas. Myslím si, že to byla dobrá jízda a že se máme od čeho odrazit," uvedla Ledecká v nahrávce pro média.

Obhájkyni malého glóbu za tuto disciplínu Gutovou pak o jedenáct setin porazila vítězka obou sjezdů Goggiaová. Pro třetí příčku si s devětadvacítkou dojela Rakušanka Mirjam Puchnerová, která tak navázala na bronzové umístění v úvodním sjezdu.

Před českou reprezentantku se dostaly i další závodnice. Ve vyrovnaném pořadí od osmého do čtrnáctého místa se sedm lyžařek vměstnalo do jedenácti setin. Ledecká z nich byla druhá nejpomalejší. Měla ale výrazně menší ztrátu než v obou sjezdech, kdy za Goggiaovou zaostávala o více než dvě sekundy. "Jsem ráda, že i s těmi chybami jsem nedostala tolik a byla jsem schopná tak nějak konkurovat. Myslím si, že máme na na čem pracovat, ale že dnes to bylo dobré," komentovala Ledecká těsné odstupy.

Další superobří slalomy jsou ve Světovém poháru naplánované hned na příští víkend, kdy se pojedou dva závody ve Svatém Mořici. Do Švýcarska se mohou závodnice, jejich realizační týmy i další lidé nezbytní pro organizaci Světového poháru přesunout díky výjimce z desetidenní karantény, která je jinak kvůli nové variantě koronaviru omikron povinná pro všechny cestující z rizikových zemí bez ohledu na očkování. A mezi tyto země patří i Kanada.

Účast Ledecké na závodech ve Švýcarsku je ale nepravděpodobná. "Zatím to vypadá to, že budu příště závodit v Cortině, protože ten program je hodně zapeklitý. Měli bychom jet do Svatého Mořice, ale bohužel se to nedá stihnout s tím, abych se dobře připravila na snowboardové závody, protože jsem teď dlouho na snowboardu nestála," vysvětlila "obojživelnice", která by měla 16. prosince nastoupit na prkně k paralelnímu obřímu slalomu v italské Carezze. V Cortině d'Ampezzo je naplánovaný sjezd a superobří slalom SP na druhou polovinu ledna. Stoprocentně jasný ale ještě program Ledecké není. "Je to šedesát na čtyřicet, že pojedu Cortinu," poznamenala.

SP ve sjezdovém lyžování v Lake Louise (Kanada)
Ženy - super-G:
1. Goggiaová (It.)1:18,28
2. Gutová-Behramiová (Švýc.)-0,11
3. Puchnerová (Rak.)-0,44
4. Tipplerová (Rak.)-0,50
5. Brignoneová (It.)-0,53
6. Shiffrinová (USA)-0,58
7. Curtoniová (It.)-0,64
8. Siebenhoferová (Rak.)-1,00
9. Hählenová (Švýc.)-1,03
Gagnonová (Kan.)''
...
13. Ledecká (ČR)-1,10
Průběžné pořadí SP (po 8 z 37 závodů)
1. Shiffrinová (USA)405
2. Vlhová (SR)340
3. Goggiaová315
4. Slokarová (Slovin.)210
5. Dürrová (Něm.)201
6. Gutová-Behramiová198
...
23. Dubovská (ČR)73
32. Ledecká51

Reklama

Sdílejte článek
ČT sport Cortina d'Ampezzo - super-G žen konec
20220123T11 : 45:00+0100
Cortina d'Ampezzo - super-G žen
Cortina d'Ampezzo - super-G žen
Cortina d'Ampezzo - super-G žen