Ledecká v kombinaci na SP skončila šestá

Zauchensee (Rakousko)

Ester Ledecká vybojovala šesté místo v kombinaci na Světovém poháru v Altenmarktu-Zauchensee a mezi elitní desítku se prosadila v další lyžařské disciplíně. Po pátém čase v super-G si ve slalomu, jemuž se mezi tréninky na lyžích a snowboardu věnuje minimálně, pohoršila jen o jedno místo. Vítězkou se stala Italka Federica Brignoneová.

Ester Ledecká během kombinace v rakouském Zauchensee.

Ledecká superobří slalom senzačně vyhrála na olympijských hrách v Pchjongčchangu a prvenství vybojovala už i ve sjezdu v SP. V pohárovém seriálu dnes absolvovala kombinační závod poprvé a dosáhla na výborné umístění. Přiblížila se Šárce Strachové, která coby elitní slalomářka dokázala vybojovat v kombinaci čtvrté či dvě pátá místa.

V dopoledním super-G zajela Ledecká pátý čas a na vedoucí Brignoneovou ztratila 86 setin sekundy. Mezi slalomovými brankami se její odstup od nejrychlejších zvýšil na tři sekundy, dostala se však před ni už jen Italka Elena Curtoniová. Po osmé příčce v sobotním sjezdu si česká "obojživelnice" připsala další umístění v Top Ten.

Kombinaci už čtyřiadvacetiletá Ledecká absolvovala dvakrát na mistrovství světa. Loni v Aare obsadila 15. místo a v roce 2017 ve Svatém Mořici byla dvacátá.

Brignoneová ovládla třetí kombinaci SP za sebou, dnes o 15 setin před úřadující mistryní světa Wendy Holdenerovou ze Švýcarska. Na hrbolaté trati vypadly v super-G například vedoucí žena Světového poháru Američanka Mikaela Shiffrinová nebo slovenská slalomářka Petra Vlhová. Ze 47 lyžařek první část dokončilo jednatřicet.

Mužskému slalomu v Adelbodenu zatím kralují domácí Švýcaři

Domácí lyžaři dominovali prvnímu kolu slalomu Světového poháru ve švýcarském Adelbodenu. Do pátého místa se vešli čtyři v čele s nejrychlejším Danielem Yulem. Nadvládu Švýcarů dokázal narušit jen Francouz Clément Noël, který je druhý. Na Yuleho ztrácí 25 setin sekundy.

Za ním následují Ramon Zenhäusern, Tanguy Nef a Loic Meillard. Lídr slalomářského pořadí SP Henrik Kristoffersen bude útočit z osmé příčky, norský favorit zaostal za Yulem o 67 setin. Český reprezentant Ondřej Berndt jízdu nedokončil. Druhé kolo začne ve 13:30.

Na startu dnes mezi 76 slalomáři chyběl italský veterán Manfred Mölgg, jenž si v sobotním obřím slalomu v Adelbodenu utrhl vaz v koleni a sezona pro něj skončila. Ve 37 letech specialista na točivé disciplíny a majitel tří medailí z MS možná uzavře i kariéru.