Hlavní obsah

Ledecká ve skvělé formě. V Rakousku byla nejrychlejší

8. 1. 2021 13:22

Ester Ledecká si drží skvělou formu. Česká lyžařka vyhrála druhý trénink na sobotní sjezd Světového poháru v rakouském Svatém Antonu. Pětadvacetiletá Češka dosáhla času 1:25,49 minuty a byla rychlejší o čtyři setiny před Norkou Kajsou Vickhoffovou Lieovou. Závod v sobotu začne v 11:45.

Foto: Christian Hartmann, Reuters

Ester Ledecká si drží skvělou formu.Foto: Christian Hartmann, Reuters

Článek

"Dneska jsem zkoušela trošku jinou linii než v prvním tréninku, ne tolik snowboardovou, a bylo to o mnoho lepší. Pořád se ale můžu v některých pasážích zlepšit," citoval Ledeckou web skiweltcup.tv. "Podmínky jsou skvělé. Trať není tak ledovatá, ale drží. Startuju tady poprvé a už se těším na závod."

V tréninku sjezdu v rámci SP zajela Ledecká, aktuálně pátá sjezdařka pořadí, nejrychlejší čas počtvrté v kariéře. Premiérově zvítězila v lednu 2017 v rakouském Altenmarktu-Zauchensee. V kanadském Lake Louise vyhrála v listopadu 2017 a v prosinci 2019 uspěla v přípravné jízdě v italské Val Gardeně. Dosud jediný triumf ve sjezdu Světového poháru si připsala v Lake Louise v prosinci 2019.

Ledecká, rovněž elitní snowboardistka, absolvuje ve Svatém Antonu první závod od předvánočního triumfu v superobřím slalomu ve Val d'Isére. Ve dvou sjezdech ve Francii obsadila dvojnásobná olympijská vítězka šesté a sedmé místo.

Druhý trénink na sobotní sjezd SP lyžařek ve Svatém Antonu (Rakousko):
1. Ledecká (ČR)1:25,49
2. Vickhoffová Lieová (Nor.)-0,04
3. Bassinová (It.)-0,14.

Reklama

Sdílejte článek