Lídr SP Odermatt po zdravotní pauze vyhrál super-G v Cortině

Švýcarský lyžař Marco Odermatt po krátké zdravotní pauze vyhrál superobří slalom Světového poháru Cortině d'Ampezzo a upevnil si vedení ve Světovém poháru. Jediný český reprezentant na startu Jan Zabystřan obsadil 34. místo.

Švýcarský lyžař Marco Odermatt v cíli.

Odermatt závodil po týdenní přestávce zaviněné zraněním kola v prvním sjezdu v Kitzbühelu. Pro triumf si přesto dojel s náskokem 35 setin před Aleksanderem Aamodtem Kildem z Norska. Třetí skončil s půlsekundovým odstupem Ital Mattia Casse.

"Nevím, co říct. Je to asi moje nejcennější vítězství," citovala Odermatta agentura AP. "Na lyže jsem si stoupl před dvěma, třemi dny, ale měl jsem pocit, jako kdyby pauza byla delší. Vůbec jsem tělu ani kolenu nevěřil," dodal.

Pětadvacetiletý Odermatt si připsal sedmé vítězství v sezoně a celkově osmnácté v kariéře. V průběžném pořadí Světového poháru má obhájce křišťálového glóbu na kontě 1286 bodů, druhý Kilde jich má 1073.

Zabystřan obsadil 34. místo se ztrátou přes dvě sekundy a na body nedosáhl. Od nejlepší třicítky dělily pětadvacetiletého závodníka čtyři desetiny.