Lyžař Jakš skončil ve sprintu na SP v Polsku sedmnáctý

SZKLARSKA POREBA

Čeští běžci na lyžích Martin Jakš, Aleš Razým a Eva Nývltová skončili ve sprintu Světového poháru v polské Szklarské Porebě ve čtvrtfinále. Závody na 1,6 km volnou technikou vyhráli Kanaďan Devon Kershaw a Švédka Ida Ingemarsdotterová.

Martin Jakš

Jakš do vyřazovacích bojů prošel z devátého místa v kvalifikaci, Razým postoupil z 29. pozice. Oba čeští reprezentanti na sebe poté narazili ve čtvrtfinále, kde se seřadili na páté a šesté příčce a do semifinále nepostoupili. V konečném pořadí skončil Jakš na 17. a Razým na 24. příčce.

Nývltová zaběhla v kvalifikaci pátý čas, ve čtvrtfinále však nedokázala na dobrý výkon navázat a v konečném pořadí obsadila 26. místo.

Kvalifikace byla konečnou pro Dušana Kožíška (38. místo), Ondřeje Horynu (49.) a Karolínu Grohovou (53.).

Kershaw o druhém vítězství v kariéře rozhodl v cílové rovince, kde přesprintoval Rusa Nikolaje Morilova a upevnil si třetí místo v celkovém pořadí seriálu. Také Ingemarsdotterová si připsala druhý triumf v SP, když navázala na vítězství z lednového sprintu v Miláně.

Závody SP v běhu na lyžích ve Szklarské Porebě (Polsko) - sprint volnou technikou (1,6 km):
Muži: 1. Kershaw (Kan.) 2:58,7, 2. Morilov (Rus.) stejný čas, 3. Hattestad (Nor.), 4. Strandvall (Fin.) oba -0,7, 5. Darragon (Fr.) -1,0, 6. Glöersen (Nor.) -1,5, ...17. Jakš, 24. Razým - nepostoupili ze čtvrfinále, 38. Kožíšek, 49. Horyna (všichni ČR) - nepostoupili z kvalifikace.
Průběžné pořadí SP (po 28 z 37 závodů): 1. Cologna (Švýc.) 1603 b., 2. Northug (Nor.) 1199, 3. Kershaw 1053, 4. Hellner (Švéd.) 896, 5. Legkov 785, 6. Vylegžanin (oba Rus.) 707, ...9. Bauer 611, 19. Jakš 323, 109. Magál (ČR) 28, 132. Razým 7.
Ženy: 1. Ingemarsdotterová (Švéd.) 3:23,7, 2. Fallaová (Nor.), 3. Randallová (USA) obě -0,1, 4. Barthelemyová (Fr.) -0,3, 5. Jacobsenová (Nor.) -1,5, 6. Matvějevová (Rus.) -21,5, ...26. Nývltová - nepostoupila ze čtvrtfinále, 53. Grohová (obě ČR) - nepostoupila z kvalifikace.
Průběžné pořadí SP (po 28 z 37 závodů): 1. Björgenová (Nor.) 1813, 2. Kowalczyková (Pol.) 1807, 3. Johaugová (Nor.) 1320, 4. Randallová 1030, 5. Kallaová (Švéd.) 992, 6. Lähteenmäkiová (Fin.) 830, ...43. Nývltová 125, 97. Janečková (ČR) 4.