Lyžař Jakš získal na armádním MS titul na volné patnáctce

Český běžec na lyžích Martin Jakš zakončil sezonu ziskem titulu na armádním mistrovství světa. V závodě na 15 kilometrů volně ve švédském Bodenu triumfoval s náskokem devíti sekund před Rusem Petrem Šedovem. Vloni na stejné trati Jakš získal stříbro.

Martin Jakš na archivním snímku

"Říkal jsem si, že kdyby to bylo do tří, tak to bude super, a tohle je o to lepší, krásný výsledek," řekl osmadvacetiletý praporčík z Dukly Liberec, jenž vloni na šampionátu CISM ve finském Sodankylä prohrál jen s norským mistrem světa ze Sappora 2007 Larsem Bergerem. "Teď pojedu domů a začne odpočinek. Na lyže se už asi teď nepostavím, budu se víc věnovat rodině," dodal Jakš.

Čtvrtečního závodu v Bodenu se zúčastnil i český veterán Jiří Magál, který po minulé sezóně ukončil reprezentační kariéru. Tentokrát skončil ve Švédsku na 25. místě.