Hlavní obsah

Lyžař Krýzl má natržený zkřížený vaz, sezona pro něj předčasně skončila

22. 12. 2022 15:54Aktualizováno 22. 12. 2022 21:01

Zranění Kryštofa Krýzla z pádu v prvním kole nedělního obřího slalomu Světového poháru v Alta Badii je vážnější, než se podle prvních vyšetření na místě zdálo. Český lyžař má natržený přední zkřížený vaz v levém koleně. Čeká ho operace, sezona pro něj předčasně skončila, informoval lyžařský svaz na webu.

Foto: Ivana Roháčková

Kryštof Krýzl na archivním snímku.Foto: Ivana Roháčková

Článek

Pro šestatřicetiletého českého reprezentanta je úraz velkou ránou. "V jednu chvíli si užíváte lyžování jako nikdy dřív a víte, že můžete ukázat, že jste pořád rychlý (především v obřím slalomu - na tom jsme letos opravdu tvrdě makali), ale pak uslyšíte křupnutí (ACL - přední zkřížený vaz) a všechno je v ten moment pryč," napsal Krýzl na facebooku. "Teď čekám na operaci. A už mi ty branky chybějí!" dodal.

Krýzl v neděli upadl po pár brankách prvního kola, zůstal ležet na sjezdovce a nedokázal se postavit. Závod byl na několik minut přerušen, než se za pomoci záchranářů vsedě posunul mimo trať. Po pondělní magnetické rezonanci v Česku, která odhalila závažnost zranění, měl hned druhý den podstoupit operaci. Kvůli horečce ji ale zatím nemohl absolvovat. "Horečky se mě stále drží. Teď se neví, kdy na operaci nakonec půjdu. Čeká se, až horečky opadnou. Nejspíše v polovině ledna. Navíc doktor Beznoska doporučuje jít na operaci spíše později. Sezona pro mě stoprocentně skončila," uvedl Krýzl na svazovém webu.

Závod v Alta Badii byl pro Krýzla teprve druhým startem v aktuálním ročníku SP. Po olympijské sezoně v létě zvažoval konec kariéry, ale nakonec se i díky tehdy dobrému zdraví rozhodl pokračovat. Nyní ho čeká dlouhá lyžařská pauza.

Krýzl má za sebou tři účasti na olympijských hrách, pod pěti kruhy debutoval už v Turíně 2006. V dlouhé kariéře se několikrát vážně zranil. Kvůli úrazu kolena na poslední chvíli přišel například o účast na ZOH v roce 2018.

Reklama