Shiffrinová ovládla v Lienzu i slalom, české lyžařky se do 2. kola nedostaly

Američanka Mikaela Shiffrinová suverénně ovládla slalom v Lienzu a rekord Světového poháru posunula na 93 vítězství. Před německou lyžařkou Lenou Dürrovou měla v součtu časů propastný náskok 2,34 sekundy, třetí skončila Michelle Gisinová ze Švýcarska. České reprezentantky Martina Dubovská ani Adriana Jelínková se do druhého kola neprobojovaly. Dubovská obsadila 49. místo, Jelínková jízdu nedokončila.

Mikaela Shiffrinová předvedla výborný výkon

Shiffrinová v Rakousku vyhrála i čtvrteční obří slalom, dnes si připsala páté prvenství v sezoně. Obhájkyně velkého křišťálového glóbu, která i letos jasně vede průběžné pořadí SP, měla po prvním kole náskok 1,14 sekundy před krajankou Paulou Moltzanovou. Ta druhé kolo po chybě krátce před cílem nedokončila.

„Dnes to byl mimořádný den. Mí trenéři dobře v obou kolech načetli klíčové sektory. Cítila jsem se na lyžích dokonale, byl to strašně příjemný pocit a jsem za to moc šťastná,“ uvedla Shiffrinová po vítězství, jež bylo drtivé i na její poměry. Američanka byla nejrychlejší v obou kolech.

Dürrová, která jeden ze dvou dosavadních triumfů v SP vybojovala letos v lednu ve Špindlerově Mlýně, zajela v obou kolech pátý čas. V součtu jí to stačilo na druhé místo, slovenská slalomářka Petra Vlhová se z desáté pozice posunula na pátou.

Jednatřicetiletá Dubovská vyjela na trať se startovním číslem 20, jízda se jí ale nepovedla. Od úvodu nabírala ztrátu a dojela s více než pětisekundovým mankem na Shiffrinovou. Postupně klesla mimo postupovou třicítku. Rodačka z Třince nenavázala na předchozí 24. místo z Courchevelu, do druhého kola nepostoupila poprvé v sezoně.

O tři roky mladší Jelínková, která do loňského července reprezentovala Nizozemsko, chtěla navázat na čtvrteční 27. místo z obřího slalomu. Do cíle však se startovním číslem 67 nedojela.