Noční slalom v Courchevelu vyhrála Vlhová, Dubovská bodovala na 24. pozici

Noční slalom Světového poháru v Courchevelu vyhrála slovenská lyžařka Petra Vlhová před americkou rivalkou Mikaelou Shiffrinovou. Česká reprezentantka Martina Dubovská bodovala i ve čtvrtém slalomu sezony, skončila na 24. pozici.

Petra Vlhová slaví titul z nočního slalomu v Courchevelu

Úřadující olympijská vítězka Vlhová zvítězila ve Francii díky suverénně nejrychlejšímu druhému kolu. Po první jízdě byla s odstupem 17 setin za Shiffrinovou druhá, nakonec ale vedoucí ženu Světového poháru porazila o 24 setin.

„Cítím se skvěle, mám velké sebevědomí. V minulých závodech jsem byla blízko, ale vždycky tam něco chybělo. Tohle vítězství je velmi důležité. Věděla jsem, že umím být rychlá, a dnes jsem to ukázala,“ řekla Vlhová, jež vyhrála úvodní slalom sezony v Levi.

Obě nejlepší slalomářky posledních let zatím v této sezoně žádnou jinou soupeřku na nejvyšší stupínek v nejtechničtější disciplíně nepustily a mají po dvou výhrách. Svůj velký náskok před zbytkem startovního pole potvrdily i dnes, třetí Katharina Truppeová ztratila na Vlhovou už propastných 2,06 sekundy.

Po třiadvacáté ve SP se stalo, že Vlhová se Shiffrinovou obsadily ve slalomu první dvě místa. „Myslím, že je to pro náš sport dobré, protože se vzájemně nutíme ke stále lepším výkonům,“ řekla Vlhová, jež je po 21. vítězství čtvrtou nejlepší slalomářkou historie za Shiffrinovou (55), Marlies Schildovou (35) a Vreni Schneiderovou (34).

Celkově si osmadvacetiletá Slovenka připsala jubilejní 30. vítězství kariéry. V průběžném hodnocení disciplíny je za Shiffrinovou druhá, celkově je třetí.

Dubovská, jež startovala v Courchevelu po nemoci, postoupila do druhého kola dvacátým časem. V druhé jízdě za zhoršené viditelnosti ještě v pořadí klesla, nicméně vylepšila své 26. místo z předchozího závodu v Killingtonu, kde před měsícem zaznamenala nejhorší výsledek v SP za poslední tři roky. Předtím byla v Levi čtrnáctá a šestnáctá.

Posledními závody lyžařek v roce 2023 budou příští týden slalom a obří slalom v Lienzi.