Manninen suverénně vyhrál sprint sdruženářů v Harrachově

HARRACHOV

Fin Hannu Manninen s přehledem vyhrál sobotní závod Světového poháru severské kombinace v Harrachově. Už po skocích bylo zřejmé, že si v Harrachově dojede osmé vítězství v sezóně. Ladislav Rygl do závodu pro nemoc nenastoupil, nejlépe z českých závodníků skončil Pavel Churavý, který obsadil 17. místo.

"Má horečku a začínající virózu. Vypadá to na tři čtyři dny léčení," řekl k Ryglově nemoci šéf sdruženářského úseku Michael Georgiev.

Pořadatelům komplikovalo program sněžení. Start první části na skokanském můstku byl o více než hodinu posunut. Manninen ve skocích skončil třetí, přičemž na nejlepšího na startu běhu měl ztrátu 12 vteřin, což při jeho běžeckých schopnostech bylo minimum. Vítězného Němce George Hetticha dohnal již po 700 metrech běžecké části na 7,5 kilometru. Od druhého kilometru běžel sám a cílem proběhl volným tempem s náskokem více než půl minuty na druhého Hetticha, třetí skončil Francouz Jason Lamy Chappuis.

Churavý byl jediným českých reprezentantem, který si v běžecké stopě vylepšil pozici oproti první části. Churavý byl dvacátý po skoku, v kterém musel použít půjčené lyže od Tomáše Slavíka. "Na svých mám strukturu na led, takže nebyla jiná volba," řekl Churavý. "Moc spokojený nejsem, chtěl jsem být lepší," zhodnotil své umístění Churavý.

Slavík skončil pětadvacátý, Aleš Vodseďálek osmadvacátý a nejhůře dopadl Patrik Chlum. Ten figuroval po skoku na děleném devátém místě, ale v běhu klesl o dvacet pozic.

V neděli je na pořadu klasický závod SP. Dvě kola skoku jsou v plánu od 10:00 (vysílá ČT2 přímým přenosem), běh na 15 kilometrů má odstartovat v 15:30 (vysílá ČT2 ze záznamu v 19:20).

Výsledky - sprint:
1. Manninen (Fin.) 19:43,6 min., 2. Hettich (Něm.) -31,5, 3. Lamy Chappuis (Fr.) -35, 4. Kobajaši (Jap.) -37,5, 5. Kircheisen (Něm.) -37,8, 6. Schmid (Švýc.) -40,3, 7. Edelmann (Něm.) -48,9, 8. Rieder (Švýc.) -56, 9. Takahaši (Jap.) -59,1, 10. Kaitainen (Fin.) -59,6, ...17. Churavý -1:31,4, 25. Slavík -2:06,7, 28. Vodseďálek -2:25,5, 29. Chlum (všichni ČR) -2:54,0.