Neumannovou dělilo od třetího místa 0,6 sekundy

DAVOS

Běžkyni na lyžích Kateřině Neumannové uniklo v sobotním závodě Světového poháru v Davosu těsně umístění na stupních vítězů. Na trati 10 km volnou technikou, v níž bude na blížícím se mistrovství světa v Sapporu obhajovat zlatou medaili, skončila česká Sportovkyně roku čtvrtá s odstupem 0,6 sekundy za třetí Marit Björgenovou.

Z vítězství se dnes ve Švýcarsku radovala vedoucí žena průběžného pořadí SP Virpi Kuitunenová, která porazila o téměř dvanáct sekund Rusku Olgu Zavjalovovou. Obhájkyně celkového vítězství v poháru Björgenová zaostala za nejrychlejší Finkou o 17,7 sekundy.

Třiatřicetileté Neumannové unikly stupně vítězů v závěrečných dvou kilometrech, na posledním mezičase měla ještě před Björgenovou náskok více než třináct sekund. Nakonec se však na své oblíbené trati, na níž získala v listopadu v Gälliväre dosud jediné vítězství v sezoně, musela potřetí v ročníku spokojit s místem těsně pod stupni vítězů.

Premiérová vítězka lukrativního Tour de Ski Kuitunenová dnes vyhrála šestý závod v sezoně a míří za celkovým triumfem. Před druhou Björgenovou si už vybudovala náskok 441 bodů, Neumannová je třetí o dalších 154 bodů zpět.

Na body v Davosu dosáhla díky 24. místu i Iva Janečková, Helena Erbenová skončila předposlední padesátá.

Tři Češi v první dvanáctce

Nejlepšího výsledku v sezóně dosáhl na volné patnáctce Jiří Magál. Z vítězství se radovali Švýcar Toni Livers a Francouz Vincent Vittoz, kteří doběhli ve stejném čase. Třetí byl Rakušan Christian Hofmann.

Martin Koukal skončil desátý, Milan Šperl doběhl na dvanácté pozici. Lukáš Bauer, který závodil poprvé po dvouměsíční pauze zaviněné nemocí, získal body za 29. místo a Dušan Kožíšek byl dvaačtyřicátý.