Norové ve štafetě deklasovali zbytek světa, české kvarteto bylo staženo

Norští běžci na lyžích na mistrovství světa v Planici vyhráli štafetu na 4x10 kilometrů a ovládli ji na dvanáctém šampionátu za sebou. Česká čtveřice Tomáš Dufek, Luděk Šeller, Tomáš Lukeš a Kryštof Zatloukal závod nedokončila, Norové ji dostihli.

Norští běžci na lyžích na mistrovství světa v Planici vyhráli štafetu na 4x10 kilometrů

Norští favorité od začátku jeli na prvním místě a náskok postupně navyšovali. Čtveřice Christer Hans Holund, Paal Golberg, Simen Hegstad Krüger, Johannes Hösflot Klaebo zvítězila o 46,9 sekundy před Finskem. Třetí byli s odstupem jedné minuty Němci.

Norsko potvrdilo nadvládu v mužské štafetě, kterou naposledy na mistrovství nevyhrálo v roce 1999 a celkem z ní má dvacet titulů. Němci se díky bronzu dočkali medaile ze štafety na šampionátu po dvanácti letech, Finové ukončili ještě o dva roky delší čekání.

Českému kvartetu závod nevyšel a od začátku jelo na chvostu startovního pole. Štafeta pro něj skončila už na třetím úseku, kde hvězdný norský finišman Klaebo dojel Lukeše. Zatloukal tak už na trať ani nevyrazil.