Norští sdruženáři vyhráli závod SP smíšených družstev, Češi skončili devátí

Norští sdruženáři vyhráli na Světovém poháru v Otepää závod smíšených družstev. Český tým ve složení Jan Vytrval, Tereza Koldovská, Jolana Hradilová, Tomáš Portyk obsadil v Estonsku poslední deváté místo.

Tomáš Portyk na archivním snímku.

Všichni závodníci nejprve absolvovali skok na středním můstku, po němž následovala štafeta. Muži běželi pětikilometrový okruh, ženy čekala poloviční trať.

První místo patřilo po skokanské části Němcům, kteří do štafety startovali s náskokem šesti sekund před Nory. Seveřané ale na běžkách jasně dominovali a vyhráli o 18,2 sekundy. Třetí Rakušané zaostali už o minutu a půl.

Českým sdruženářům se nevydařila už skokanská část a do druhé poloviny závodu vyráželi s odstupem 2:29 minuty na nejlepší. Jejich manko v běhu narostlo na takřka šest minut.

O víkendu jsou v Otepää na programu individuální soutěže. Muže i ženy čekají v sobotu závody s hromadným startem a v neděli klasický závod.

SP v severské kombinaci v Otepää (Estonsko)