Odermatt jasně ovládl druhé super-G v Cortině, Zabystřan vyrovnal své nejlepší umístění

Švýcarský lyžař Marco Odermatt ovládl po krátké zdravotní pauze s přehledem i druhý superobří slalom Světového poháru v Cortině d'Ampezzo. Suverén této sezony vyhrál s náskokem 76 setin před Italem Dominikem Parisem a upevnil si vedení v celkovém hodnocení seriálu i disciplíny.

Marco Odermatt při sjezdu na Super-G v Itálii.

Jediný český reprezentant ve startovní listině Jan Zabystřan využil výpadky řady favoritů a vybojoval 19. místo, kterým vyrovnal své nejlepší umístění ve Světovém poháru. Čtyřiadvacetiletý lyžař, jenž v minulém týdnu na zimní univerziádě v Lake Placid získal tři zlaté medaile a jednu bronzovou, zaostal se startovním číslem 56 za vítězem o 2,18 sekundy a v elitním seriálu bodoval poprvé od března 2020. Devatenáctý byl i v prosinci 2019 v kombinaci v Bormiu.

Pětadvacetiletý Odermatt, jenž si minulý týden poranil koleno v pátečním sjezdu v Kitzbühelu, dnes soupeře na sjezdovce Olympia delle Tofane deklasoval a potvrdil, že je před nadcházejícím mistrovstvím světa opět ve špičkové formě. Třetí Rakušan Daniel Hemetsberger za ním zaostal už o více než sekundu.

Olympijský šampion v obřím slalomu Odermatt si připsal osmé vítězství v sezoně a celkově devatenácté v kariéře. Před Aleksanderem Aamodtem Kildem, který dnes závod nedokončil, zvýšil náskok v průběžném pořadí SP už na 313 bodů. V hodnocení disciplíny před norským rivalem vede o 148 bodů.