Odermatt vyhrál obří slalom ve Val d'Isere a i pošesté v sezoně skončil na pódiu

Obří slalom ve Val d'Isere vyhrál Švýcar Marco Odermatt. Obhájce celkového prvenství se tak i v šestém závodě nové sezony Světového poháru umístil na stupních vítězů.

Švýcarský lyžař Marco Odermatt slaví vítězství v obřím slalomu ve francouzském Val D'Isere.

Pětadvacetiletý Odermatt byl nejrychlejší v obou kolech a před Manuelem Fellerem z Rakouska na druhé příčce zvítězil s náskokem 1,4 sekundy. Žan Kranjec ze Slovinska na třetím místě zaostal o dvě sekundy.

První start v sezoně má za sebou Kryštof Krýzl, ale do druhého kola nepostoupil. Od finálové třicítky ho dělila sekunda a 16 setin. Ve Val d'Isere se český reprezentant představí ještě v nedělním slalomu.

Odermatt si připsal třetí vítězství v sezoně, když navázal na úspěch v zahajovacím obřím slalomu v Söldenu a nedávnou výhru v super-G v Lake Louise. Ve zbývajících závodech byl dvakrát druhý a jednou třetí.

V průběžném pořadí má Odermatt na kontě 520 bodů. Na druhé příčce je se ztrátou 140 bodů Aleksander Aamodt Kilde z Norska, třetí Rakušan Mathias Mayer ztrácí 334 bodů, oba však dnešní závod vynechali.

SP ve sjezdovém lyžování ve Val d'Isere (Francie)