Povedená jízda. Ledecká skončila v nejlepší desítce také v super-G

Zauchensee

Česká lyžařka Ester Ledecká navázala na pěkné osmé místo ze včerejšího sjezdu v rakouském Zauchensee také v točivější disciplíně. Dnes skončila v super-G na stejném místě devátá. Závod vyhrála Italka Federica Brignoneová.

Česká lyžařka Ester Ledecká v rakouském Zauchensee při závodu v super-G.

Další kvalitní výkon a druhé umístění v elitní desítce nejlepších lyžařek světa v řadě. Dnešní super-G vyneslo Ledecké o jednu příčku horší umístění než včera, tedy devátou pozici. Na vítěznou Italku Federicu Brignonenovou ztratila ve vyrovnaném závodě nakonec 60 setin.

"Jsem moc spokojená. Každý výsledek do desítky se počítá a mám z toho radost," řekla Ledecká v nahrávce pro média.

Italky zajely vůbec skvěle, měly také výborně připravený materiál. V elitní osmičce se sešly hned tři a ovládly klání v Zauchensee.

Dvě největší favoritky naopak dnes tak úspěšné nebyly. Sofia Goggiaová byla po pádu ve sjezdu opatrnější a skončila daleko za nejlepšími. Švýcarka Lara Gutová-Behramiová zajela čistě, časově to ale tentokrát tak dobré nebylo a stačilo to "jen" na desátou pozici.

Italka Federica Brignoneová po závodu v super-G v rakouském Zauchensee.

Na stupních vítězů doplnily italskou závodnici druhá Švýcarka Corinne Suterová a bronzové domácí překvapení – Ariane Rädlerová, která vystoupila na stupně vítězů v SP poprvé.

Světový pohár sjezdařek bude pokračovat příští týden sjezdem a super-G v italské Cortině d'Ampezzo 22. a 23. ledna a stejný program je i v německém Garmisch-Partenkirchenu 29. a 30. ledna. Poté už budou následovat olympijské hry v Pekingu, kde bude Ledecká v super-G obhajovat senzační vítězství z Pchjongčchangu a také zlato na snowboardu.