Pecka před vstupem do sezony! Ledecká zajela v tréninku na páteční sjezd SP pátý čas

Lake Louise

Vydařená zkouška! Ester Ledecká obsadila páté místo v generálce na páteční úvodní sjezd sezony Světového poháru v Lake Louise. Česká reprezentantka, jež byla v úterním úvodním tréninku osmá, zvládla dnešní druhý test na své oblíbené sjezdovce ještě lépe. A jak to bude zítra? To se v kanadském středisku ukáže od 20:30 (vysílá ČT Sport). Pro Ledeckou to bude první závod sezony.

Ester Ledecká na trati tréninku v Lake Louise.

Nejlepší čas zajela stejně jako v úterý Kajsa Vickhoff Lieová z Norska. Čtyřiadvacetiletá Ledecká, jež se chystá na pátou sezonu mezi lyžařskou elitou, za ní tentokrát zaostala o 34 setin. Ve středu závodnice na trať nepustilo počasí.

V pátek a sobotu jsou v Lake Louise na programu dva sjezdy, v neděli se pojede superobří slalom. Dvojnásobná olympijská vítězka Ledecká v tomto kanadském středisku zajela v roce 2017 svůj nejlepší výsledek v seriálu, kterým je sedmé místo. Před rokem tam obsadila v jednom ze sjezdů desátou pozici.