Pinturault vyhrál i druhý obří slalom SP v Adelbodenu

Francouz Alexis Pinturault vyhrál i druhý obří slalom v Adelbodenu a navýšil svůj náskok na prvním místě průběžného pořadí Světového poháru. Devětadvacetiletý lyžař se také ujal vedení v hodnocení disciplíny.

Francouz Alexis Pinturault slaví svůj triumf.

Jediný český reprezentant na startu Kryštof Krýzl nedokončil první kolo a stejně jako v pátek na body nedosáhl.

Zatímco v pátečním závodu Pinturault vyhrál obě kola, dnes byl po prvním, které poznamenal hrozivý pád Američana Tommyho Forda, druhý za domácím Loicem Meillardem. Poté ale úřadující mistr světa v kombinaci předvedl bezchybnou jízdou a dojel si pro čtvrté vítězství v sezoně. Celkem má na kontě ve Světovém poháru 33 triumfů.

Stejně jako o den dříve skončil druhý Filip Zubčič z Chorvatska, který za Pinturaultem zaostal o propastných 1,26 sekundy. Třetí příčku navzdory nepovedené druhé jízdě obsadil se ztrátou 1,65 vteřiny vítěz prvního kola Meillard a po roční pauze se probojoval na stupně vítězů.

Pinturault díky vítězství zvýšil náskok v čele Světového poháru a před Aleksanderem Aamodtem Kildem z Norska, jenž dnes obsadil pátou příčku, vede o 115 bodů. V hodnocení obřího slalomu se ujal vedení s náskokem 40 bodů před dnes čtvrtým Marcem Odermattem ze Švýcarska.