Pinturault vyhrál pošesté hodnocení SP v kombinaci

Hinterstoder (Rakousko)

Francouzský lyžař Alexis Pinturault vyhrál kombinační závod v Hinterstoderu a pošesté v kariéře ovládl hodnocení této disciplíny ve Světovém poháru. Třiadvacátý skončil v Rakousku Jan Zabystřan a potřetí v seriálu bodoval.

Alexis Pinturault na trati SuperG

Mistr světa Pinturault potvrdil roli největšího favorita, kterou ještě umocnilo jeho druhé místo v úvodním superobřím slalomu. Elitní slalomář byl podle očekávání v druhé části nejrychlejší a vyhrál s náskokem 99 setin před Švýcarem Maurem Caviezelem, který vedl po super-G. Třetí skončil s odstupem 1,25 sekundy Nor Aleksandr Aamodt Kilde, vedoucí muž SP.

Zabystřan byl po super-G devětadvacátý a ve slalomu si o šest míst polepšil. Dvaadvacetiletý český lyžař ztratil na vítěze přes pět sekund a připsal si v kombinaci třetí body v SP. Nejlépe byl devatenáctý v prosinci v Bormiu, poprvé bodoval loni v lednu ve Wengenu (27.). Druhý Čech Ondřej Berndt nedokončil superobří slalom.

Švýcar Mauro Caviezel po Super-G vedl

Osmadvacetiletý Pinturault vyhrál jubilejní desátou kombinaci v kariéře, v této sezoně byl dvakrát první a jednou druhý. Šestým celkovým triumfem předstihl Nora Kjetila Andreho Aamodta (5), nicméně má teprve čtvrtý malý glóbus, neboť v letech 2013 a 2014 se křišťálová trofej za tuto disciplínu neudělovala.

V celkovém pořadí SP vede Kilde před Pinturaultem o 34 bodů. Třetí je už s odstupem 101 bodů další Nor Henrik Kristoffersen, jenž byl dnes jedenáctý.

V pondělí se v Hinterstoderu pojede obří slalom.