Poslední závod skokanů před Turné vyhrál v Engelbergu lídr SP Kubacki

Poslední závod před Turné čtyř můstků vyhrál v Engelbergu polský skokan na lyžích Dawid Kubacki. Čtvrtým vítězstvím v sezoně si dvaatřicetiletý závodník pojistil vedení v průběžném hodnocení Světového poháru.

Dawid Kubacki slaví triumf v Engelbergu.

Kubacki vede pořadí od prvního závodu a bude na přelomu roku největším favoritem Turné, které už ovládl v sezoně 2019/20. V posledních čtyřech závodech SP nebyl horší než druhý.

V Engelbergu vedl Kubacki po prvním kole díky nejdelšímu skoku 141,5 metru, a i když ve druhém kole šest metrů ubral, o vítězství nepřišel. Druhého Manuela Fettnera z Rakouska, jenž v 37 letech zaznamenal nejlepší umístění kariéry, porazil rodák z Nowého Targu o 3,2 bodu.

Třetí skončil sobotní vítěz Anže Lanišek ze Slovinska, který je druhý v průběžném hodnocení se ztrátou 94 bodů na Kubackého.

Čeští skokani se ani dnes ve Švýcarsku v závodě nepředstavili. Radek Rýdl ani František Lejsek nepostoupili z dopolední kvalifikace, v níž obsadili první dvě místa pod čarou.

Turné odstartuje 29. prosince v Oberstdorfu.

SP ve skocích na lyžích v Engelbergu (Švýcarsko)