Rieschová porazila v super-G v Aare Vonnovou o setinu sekundy

AARE

Vedoucí žena Světového poháru Maria Rieschová z Německa vyhrála nedělní superobří slalom ve švédském Aare o pouhou setinu sekundy před svou největší rivalkou Lindsey Vonnnovou z USA. Zvýšila tak před ní náskok v seriálu na 196 bodů. Do konce sezóny zbývá odjet ještě devět závodů.

Lyžařka Maria Rieschová.

Dvojnásobná olympijská vítězka Rieschová dokázala zareagovat na téměř dokonalou jízdu Vonnové, která startovala před ní, a ještě ji vylepšila. Třetí Julia Mancusová ze Spojených států už ztratila 79 setin sekundy.

"Je to šťastné vítězství, ale občas musíte mít štěstí na své straně," uvedla Rieschová. "Po tomhle víkendu, kdy jsem Lindsey dvakrát porazila, se moje šance ve Světovém poháru zvýšily. I když už nebudu získávat moc dalších bodů, hlavní bude žádné neztratit," dodala německá lyžařka.

Šestadvacetiletá německá lyžařka nenaplnila i kvůli zdravotním problémům své zlaté ambice na nedávném MS v rodném Garmisch-Partenkirchenu, kde získala dva bronzy. Od šampionátu však vyhrála dva ze tří závodů SP a v neděli zaznamenala jubilejní 20. triumf v elitním seriálu.

Na vítězství v super-G dosáhla Rieschová po více než třech letech a o něco stáhla ztrátu na Vonnovou v hodnocení disciplíny. Američanka má však stále slušný náskok 131 bodů.

"Měla jsem ze své jízdy dobrý pocit. Bohužel jsem prohrála o setinu, což je délka prstu," uvedla Vonnová. Ve skutečnosti ztratila jen o něco málo víc, podle oficiálních výsledků jí chybělo 25 centimetrů. "Každopádně je to hodně frustrující, zvlášť v téhle fázi sezóny. Setina vás stojí 20 bodů. Měla bych radost, kdybychom byly nastejno," řekla Američanka.

Celková vítězka SP z předchozích tří sezon si uvědomuje, že v mnohem lepší situaci je nyní její dávná přítelkyně Rieschová. "Nevzdávám to, ale teď to vypadá pro Marii velmi dobře. Ona to ví a já to vím také," dodala vítězka sobotního sjezdu.

Světový pohár v sjezdovém lyžování v Aare:
Ženy - superobří slalom:
1. M. Rieschová (Něm.) 1:13,24, 2. Vonnová -0,01, 3. Mancusová (obě USA) -0,79, 4. Hospová (Rak.) -0,81, 5. Gutová -0,87, 6. Gisinová (obě Švýc.) -0,98, 7. Schnarfová (It.) -1,00, 8. Mazeová (Slovin.) -1,04, 9. Fenningerová (Rak.) -1,06, 10. Merighettiová (It.) -1,12.
Průběžné pořadí super-G (po 5 ze 7 závodů): 1. Vonnová 460 b., 2. M. Rieschová 329, 3. Gutová 250, 4. Mancusová 235, 5. Gisinová 177, 6. Fenningerová 139.
Průběžné pořadí SP (po 26 z 35 závodů): 1. M. Rieschová 1516, 2. Vonnová 1320, 3. Görglová (Rak.) 748, 4. Mazeová 707, 5. Mancusová 690, 6. Poutiainenová (Fin.) 676, ...31. Záhrobská (ČR) 167.