Hlavní obsah

Samková s Kubičíkem vyhráli na MS malé finále a skončili pátí

12. 2. 2021 13:46

Eva Samková a Jan Kubičík obsadili na mistrovství světa ve snowboardcrossu páté místo v závodě družstev. Česká dvojice vyhrála v Idre Fjäll malé finále, titul získali Australané Belle Brockhoffová a Jarryd Hughes.

Foto: snownomads.cz

Eva Samková (vpravo) a Jan Kubičík byli s pátým místem v závodu družstev na MS spokojení.Foto: snownomads.cz

Článek

Bronzová medailistka z individuálního závodu s Kubičíkem vyhráli nejprve čtvrtfinálovou jízdu, v té semifinálové ale projeli cílem až za Australany a Američany. Finišmanka Samková sice smazala dvousekundovou ztrátu a posunula se ze čtvrtého na druhé místo, ale v závěru jí nevyšel skok a o postup ji připravila americká rivalka Faye Guliniová.

V závodě o páté místo Kubičík udržel minimální odstup za trojicí soupeřů. Olympijská šampionka a exmistryně světa Samková na druhém úseku krátce po startu převzala vedení a bezpečně zvítězila.

Brockhoffová si spravila chuť za čtvrteční finále individuálního závodu, v němž po pádu skončila čtvrtá za Samkovou. Stříbro získali Italové Lorenzo Sommariva a Michela Moioliová, bronz Francouzi Leo le Ble Jaques a Julia Pereiraová de Sousa Mabileauová.

Mistrovství světa ve snowboardingu a akrobatickém lyžování v Idre Fjäll (Švédsko):
Snowboardcross - družstva:
1. Hughes, Brockhoffová (Austr.)
2. Sommariva, Moioliová (It.)
3. Le Ble Jaques, Pereiraová de Sousa Mabileauová (Fr.)
4. Kearney, Guliniová (USA)
5. Kubičík, Samková (ČR)
6. Visintin, Bruttová (It.)

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS v hokeji 2022 ve Finsku

Mistrovství světa ve Finsku probíhá od 13. do 29. května 2022, dějištěm šampionátu jsou letos finská města Helsinky a Tampere. Češi, které vede finský trenér Kari Jalonen, vstoupili do turnaje 14. května vítězným zápasem s Velkou Británií.

Nejnovější články