Hlavní obsah

Samková zahájila nový ročník Světového poháru třetím místem v Chiese

23. 1. 2021 14:47Aktualizováno 23. 1. 2021 15:13

Úřadující mistryně světa ve snowboardcrossu Eva Samková zahájila sezonu Světového poháru třetím místem v italské Chiese. Na stupně vítězů se v elitním seriálu dostala poprvé od prosince 2019, kdy triumfovala v rakouském Montafonu. Dnes ji porazily domácí olympijská šampionka Michela Moioliová a Američanka Faye Guliniová.

Foto: Czech Snowboardcross Team

Bronzová Eva Samková s knírkem na roušce a vítěznou Italkou Michelou Moioliovou.Foto: Czech Snowboardcross Team

Článek

Olympijská vítězka ze Soči Samková vyhrála čtvrtfinále i semifinále stylem start-cíl. Ve finále byla rovněž po startu v čele, ale pak ji podjela obhájkyně vítězství v SP Moioliová a dostala se před ni i Guliniová. Na krátké trati, která měřila jen 700 metrů, jim sedmadvacetiletá Češka nedokázala útok vrátit.

"Jsem velice spokojená. Vítězství sice bylo blízko, ale myslím, že na začátek sezony je třetí místo super," řekla Samková v nahrávce pro média. "Na to, jak jsem se v kvalifikaci cítila bídně a měla pocit, že se jen vozím, v závodu jsem dokázala ovlivnit svou jízdu a dělat věci, které chci," pochvalovala si.

"Kdo viděl závod, pochopil, že je Evka ve formě. To, že vyhrála na startu, který pro její ramena a postoj není ideální, ukazuje její sílu," řekl trenér Marek Jelínek.

Majitelka dvou křišťálových glóbů Samková dosáhla na první medailové umístění po nezdarech v minulé sezoně SP, kdy hodně padala a pětkrát za sebou jí cenný kov unikl. Šanci na odvetu bude mít v neděli, kdy se v Chiese uskuteční další individuální závod.

V mužském závodě překvapivě zvítězil pětadvacetiletý Glenn de Blois z Nizozemska, který se poprvé dostal do velkého finále. Z kvalifikace postoupil až jako osmnáctý, ale prodral se vyřazovacími jízdami a ve finále nechal za sebou devatenáctiletého Kanaďana Eliota Grondina a domácího Lorenza Sommarivu.

Úvodní závod SP ve snowboardcrossu v Chiese (Itálie):
Muži:
1. De Blois (Niz.)
2. Grondin (Kan.)
3. Sommariva (It.)
4. Kearney (USA)
...
v kvalifikaci
35. Koudelka
38. Kubičík (oba ČR).
Ženy:
1. Moioliová (It.)
2. Guliniová (USA)
3. Samková (ČR)
4. Pereiraová de Sousaová (Fr.),
...
v kvalifikaci
36. Hopjáková (ČR).
Úvodní závod SP na U-rampě v Laaxu (Švýcarsko):
Muži:
1. Tocuka (Jap.) 95,25
2. James (Austr.) 93,75
3. Hirano (Jap.) 88,25
Ženy:
1. Kimová (USA) 89.75
2. Onoová 76,50
3. Tomitaová (obě Jap.) 75,75
...
20. Pančochová (ČR) 32,75

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS v hokeji 2022 ve Finsku

Mistrovství světa ve Finsku probíhá od 13. do 29. května 2022, dějištěm šampionátu jsou letos finská města Helsinky a Tampere. Češi, které vede finský trenér Kari Jalonen, vstoupili do turnaje 14. května vítězným zápasem s Velkou Británií.

Nejnovější články