Sdruženář Portyk byl v SP s hromadným startem dvaadvacátý, opět vyhrál Riiber

Tomáš Portyk obsadil 22. místo v třetím závodu Světového poháru v severské kombinaci v Ruce a zaznamenal nejlepší výsledek českých sdruženářů v nové sezoně. Stejně jako v sobotu vyhrál úřadující čtyřnásobný vítěz seriálu Jarl Magnus Riiber z Norska.

Norský vítěz severské kombinace Jarl Magnus Riiber

V závodu v neobvyklém formátu, kdy sdruženáři nejdříve běží na lyžích, těžil Portyk z vydařeného výkonu na můstku. V desetikilometrovém běhu s hromadným startem byl šestadvacetiletý reprezentant až dvaačtyřicátý, ale díky 129,5 m dlouhému skoku se v druhé části posunul o dvacet míst.

Zbývajícím třem Čechům se nedařilo: Jan Vytrval a Ondřej Pažout se seřadili na 41. a 42. pozici a Lukáš Daněk obsadil předposlední, 49. příčku.

Pětadvacetiletý král minulých čtyř sezon Riiber vyhrál už běžeckou část a 51. vítězství v kariéře si zajistil skokem dlouhým 145 metrů. Díky druhému místu vystoupal poprvé na stupně vítězů v SP dvacetiletý Francouz Matteo Baud, třetí byl Japonec Rjota Jamamoto. Vedení v seriálu uhájil pátým místem Němec Julian Schmidt.

Světový pohár v severské kombinaci bude pokračovat příští víkend v Lillehammeru, kde budou poprvé v sezoně závodit ženy.