Sdruženář Riiber vyhrál v Ruce jubilejní 50. závod SP, Češi nebodovali

Hvězdný Nor Jarl Magnus Riiber vyhrál v Ruce jubilejní 50. závod Světového poháru v severské kombinaci. Čeští sdruženáři v sobotu na rozdíl od pátečního úvodního závodu sezony nebodovali, nejlepší z nich Tomáš Portyk obsadil 35. pozici.

Jarl Magnus Riiber.

Úřadujícímu čtyřnásobnému vítězi SP Riiberovi se podařilo napravit nepovedený páteční závod, v němž pokazil skokanskou část a v pětikilometrovém běhu se dokázal posunout pouze na čtrnáctou pozici. Tentokrát byl rekordman v počtu vítězství na můstku třetí a na trati 10 km si podle očekávání dojel pro výhru. Druhý skončil s odstupem 10,4 sekundy páteční vítěz Julian Schmid z Německa, třetí byl Riiberův krajan Jens Luraas Oftebro.

Portyk byl po skoku jednadvacátý a ještě 2,5 km před cílem se držel na bodech, za třicítkou nakonec zaostal o dvacet sekund. Ondřej Pažout obsadil 42. pozici, Lukáš Daněk a Jan Vytrval po nevydařeném skoku do běžecké části nenastoupili.

V neděli zakončí takzvanou Ruka Tour závod s hromadným startem, kdy se nejprve běží 10 km a pak následuje skokanská část.