Sdruženář Watabe vyhrál v Oslu a zvýšil vedení v SP

Oslo

Závod Světového poháru v severské kombinaci v Oslu vyhrál Japonec Akito Watabe a zvýšil vedení v průběžném pořadí seriálu. Čeští sdruženáři na body nedosáhli, nejlepší z tria byl Tomáš Portyk na 35. pozici.

Japonský sdrženář Akito Watabe.

Watabe zvítězil na Holmenkollenu téměř na den přesně po roce. Na šestý triumf v sezóně zadělal devětadvacetiletý Japonec druhým místem ve skokanské části a po desetikilometrovém běhu porazil o 15,5 sekundy Němce Fabiana Riessleho. Třetí byl Rakušan Mario Seidl.

Před závěrečnými šesti závody sezóny má Watabe v čele pořadí náskok 101 bodů na Nora Jana Schmida, jenž v sobotu v domácím prostředí doběhl čtvrtý.

Čeští reprezentanti ztratili šanci na kvalitní umístění už na můstku, kde byl nejlepší Portyk třicátý. V běhu se čerstvý mistr republiky ještě o pět míst propadl. Jan Vytrval obsadil 39. pozici, čtyři místa za ním byl Lukáš Daněk.

Světový pohár pokračuje v úterý v Trondheimu.