Senzační zápis do historie je pryč. Po diskvalifikaci Řeka AJ Ginnise slaví triumf ve slalomu Nor

Norský lyžař Alexander Steen Olsen vyhrál slalom Světového poháru v Palisades Tahoe a připsal si premiérový triumf v seriálu. Z vítězství se mohl radovat až po dodatečné diskvalifikace Řeka AJ Ginnise, který špatně projel jednu z branek. Norský triumf podtrhl druhým místem Timon Haugan, jenž za krajanem zaostal o pouhých pět setin. O třetí příčku se podělili Albert Popov z Bulharska a Francouz Clément Noël.

AJ Ginnis vyhrál jako první Řek v historii závod Světového poháru. Slavil ale jen chvílku, byl totiž diskvalifikován.

Ginnis nejprve ve výsledkové listině figuroval na prvním místě a mohl se stál prvním Řekem, který kdy vyhrál závod Světového poháru v alpském lyžování. Zdálo se sice, že při své jízdě ve druhém kole zavlékl lyži za jednu z branek, jury však nemohla takzvaného špicara na záznamech kamer dlouho potvrdit, protože husté sněžení ovlivnilo jasnost záběrů. Rozhodnutí o diskvalifikaci tak padlo až dlouhých minutách.

Jednadvacetiletý Steen Olsen, který původně s Ginnisem prohrál o jedinou setinu sekundy, se premiérového triumfu v SP dočkal u zeleného stolu. Kariérní maximum slavil i Popov: nejrychlejší jízdou druhého kola se posunul poprvé na stupně vítězů. O třetí příčku se podělil s olympijským vítězem Noëlem, jenž neuhájil vedení z prvního kola. Za vítězem zaostali o 24 setin. O desetinu víc ztratil na páté příčce úřadující mistr světa Henrik Kristoffersen z Norska.

Vedení v průběžném hodnocení disciplíny udržel Lucas Braathen, který skončil s odstupem 49 setin sedmý. Před Kristoffersenem nyní vede o 32 bodů.

Osmadvacetiletý rodák z Atén Ginnis mohl triumfem v americkém zimním středisku završit životní měsíc. Na začátku února se nejprve v Chamonix zapsal druhým místem ve slalomu do historie jako první řecký lyžař na stupních vítězů ve Světovém poháru, na mistrovství světa v Courchevelu pak senzačně vybojoval stříbro a získal historicky první cenný kov z MS pro Řecko.

SP ve sjezdovém lyžování v Palisades Tahoe (USA):
Muži - slalom:
1. Steen Olsen 1:47,47 (52,84+54,63)
2. Haugan (oba Nor.) -0,05 (52,38+55,14)
3. Popov (Bulh.) -0,24 (53,65+54,06) a Noel (Fr.) -0,24 (52,19+55,52)
5. Kristoffersen (Nor.) -0,34 (52,43+55,38)
6. Zenhäusern (Švýc.) -0,45 (52,68+55,24)