Kraft potvrdil dominanci i na velkém můstku v Lillehammeru, Koudelka nebodoval

Také čtvrtý závod Světového poháru skokanů na lyžích patřil na velkém můstku v Lillehammeru Stefanu Kraftovi z Rakouska. Roman Koudelka se ani na druhý pokus v sezoně bodů nedočkal, skončil čtyřiatřicátý. Naopak mezi elitní třicítku se dostaly stejně jako v sobotu sestry Karolína a Anežka Indráčkovy. Karolína obsadila 23. místo a její mladší sestra Anežka si 24. pozicí znovu vylepšila kariérní maximum.

Česká skokanka Karolína Indráčková

Koudelka v kvalifikaci předvedl 120 metrů, ale v závodu šest metrů ubral a po prvním kole ho od elitní třicítky dělilo 3,3 bodu. O den dříve na středním můstku byl o příčku horší. Závod v dějišti olympijských her v roce 1994 vyhrál Kraft se skoky dlouhými 134 a 141,5 metru před Němcem Andreasem Wellingerem a krajanem Janem Hörlem.

Sestry Indráčkovy si shodně o jednu příčku polepšily oproti sobotě, kdy skokanky zahajovaly SP. Na body na rozdíl od úvodního závodu nedosáhla Klára Ulrichová, jež stejně jako Veronika Jenčová neuspěla v kvalifikaci.

Jako první Francouzka od Coline Mattelové v únoru 2013 vyhrála Josephine Pagnierová a v součtu s body za sobotní druhé místo vede průběžné pořadí. Vítězka úvodního závodu Juki Itová z Japonska dnes byla sedmá.