Skokan Ammann se stal u novinářů lyžařem sezóny

ERFURT

Dvojnásobný olympijský vítěz z Vancouveru skokan na lyžích Simon Ammann ze Švýcarska se stal nejlepším klasickým lyžařem uplynulé sezony v hodnocení lyžařských novinářů sdružených ve Forum Nordicum. V první desítce pořadí se neobjevil žádný český reprezentant.

Simon Ammann oslavuje vítězství v Lillehammeru a celkový triumf ve Světovém poháru.

Vítěz Světového poháru i mistr světa v letech na lyžích Ammann získal v hlasování 87 žurnalistů z třinácti zemí 501 bodů. Druhý skončil s odstupem skoro dvou set bodů norský běžec na lyžích Petter Northug (302) a třetí byla jeho krajanka Marit Björgenová (281).

Biatlonovou kategorii vyhrála dvojnásobná královna ze zimních her Magdalena Neunerová z Německa ziskem 540 bodů. Vítěz mužského SP Švéd Emil Hegle Svendsen měl na druhé pozici 344 bodů. Slovenská biatlonistka ruského původu Anastasia Kuzminová skončila pátá.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.