Skokanka na lyžích Klára Ulrichová obsadila 27. místo, slaví Bogatajová

Skokanka na lyžích Klára Ulrichová obsadila v závodě Světového poháru v Hinzenbachu 27. místo a poprvé v sezoně v seriálu bodovala. Druhá česká reprezentantka Anežka Indráčková v Rakousku do druhého kola těsně nepostoupila. Na 31. místě ji se skokem dlouhým 71,5 metru od účasti ve finále dělilo půl bodu.

Skokanka na lyžích Klára Ulrichová

Ulrichová figurovala po prvním kole s výkonem 74,5 metru na 24. příčce, ve druhém skočila o metr méně a o tři pozice si pohoršila. Bodovat ve Světovém poháru dokázala jako druhá Češka v sezoně a navázala na Karolínu Indráčkovou, která obsadila v novoročním závodě v Ljubnu 25. místo.

Závod ovládly slovinské skokanky. Vedení z prvního kola udržela olympijská vítězka Urša Bogatajová před Nikou Križnarovou. Na třetí místo se posunula domácí Lisa Ederová. Další Rakušanka Sara Marita Kramerová, která před olympijskými hrami, o něž kvůli koronaviru přišla, Světovému poháru suverénně kralovala, skončila pátá. Dál ale bezpečně vede průběžné pořadí SP.

Závod SP žen ve skocích na lyžích v Hinzenbachu (Rakousko):
1. Bogatajová 249,7 b. (93+92 m)
2. Križnarová (obě Slovin.) 227,7 (85+88)