Slalom ve Flachau vyhrál Nor McGrath a slaví první výhru v SP

Norský lyžař Atle Lie McGrath nečekaně vyhrál slalom Světového poháru ve Flachau a slaví první triumf v tomto seriálu v kariéře. Druhého Francouze a olympijského vítěze z Pekingu Clémenta Noëla porazil o 29 setin sekundy, třetí skončil Švýcar Daniel Yule. Jediný Čech na startu Kryštof Krýzl nepostoupil do 2. kola.

Norský lyžař Atle Lie McGrath nemohl svému vítězství věřit

Po prvním kole v rakouském středisku, které nahradilo zrušený lednový slalom v Záhřebu, suverénně vedl Rakušan Johannes Strolz. Opatrnou druhou jízdou ale náskok promrhal a nakonec byl k velkému zklamání deseti tisíc fanoušků až čtvrtý.

Jednadvacetiletý McGrath na něj v polovině závodu ztrácel téměř sekundu, přesto se po dvou druhých a jednom třetím místě dočkal premiérového vítězství v seriálu.

Průběžné vedení v disciplíně udržel před finále v Courchevelu a Méribelu Nor Henrik Kristoffersen, ačkoli dnes po nevydařeném 1. kole dojel až šestnáctý. O velký křišťálový glóbus si to ve Francii rozdají Švýcar Marco Odermatt s Norem Aleksanderem Aamodtem Kildem.