Sprinty SP běžkařů v Davosu vyhráli Kowalczyková a Poltoranin. Češi neuspěli

Davos

Sprinterské závody Světového poháru v běhu na lyžích klasickou technikou v Davosu vyhráli Polka Justyna Kowalczyková a Alexej Poltoranin z Kazachstánu. Čeští reprezentanti Martin Jakš s Dušanem Kožíškem v generálce na mistrovství ve Val di Fiemme (20. února až 3. března) nepostoupili z kvalifikace, ve které obsadili 45. a 57. místo.

Polka Justyna Kowalczyková se raduje z vítězství ve sprintu SP v Davosu.

Kowalczyková doběhla do cíle s téměř třívteřinovým náskokem před druhou Marit Björgenovou z Norska. Polská závodnice si díky čtvrtému triumfu v sezóně upevnila první místo v průběžném pořadí seriálu a před druhou Therese Johaugovou z Norska vede už o 525 bodů.

Poltoranin vyhrál mužský sprint s ještě větším náskokem a vedoucího muže SP Švýcara Daria Colognu porazil o 5,4 vteřiny. Kazach se díky vítězství posunul na čtvrté místo v hodnocení seriálu, první Cologna vede o 119 bodů před Rusem Alexanderem Legkovem.

V neděli je v Davosu na programu závod mužů na 15 km volnou technikou, ve kterém se spolu s Jakšem a Kožíškem představí také Lukáš Bauer, Jiří Magál a Ondřej Horyna. Mezi ženami se na desetikilometrové trati objeví Eva Vrabcová-Nývltová a juniorka Petra Nováková.