Strasser se ve slalomu v Záhřebu dočkal triumfu po čtyřech letech

Záhřeb

Slalom Světového poháru v Záhřebu vyhrál německý lyžař Linus Strasser a po téměř čtyřech letech si připsal druhý triumf v kariéře. Na druhé příčce skončil Manuel Feller a posunul se do čela průběžného hodnocení slalomu. Třetí byl další Rakušan Marco Schwarz.

Němec Linus Strasser se raduje z triumfu v Záhřebu.

Strasser si první vítězství ve Světovém poháru připsal v roce 2017 v paralelním slalomu ve Stockholmu. Dnes se osmadvacetiletý lyžař dočkal prvního úspěchu v klasickém závodě na sjezdovce, přestože po prvním kole byl až osmý. Nakonec ale Fellera porazil o jednu desetinu a třetího Schwarze o 16 setin.

K vítězství Strasserovi pomohly také chyby vítěze prvního kola a obhájce loňského prvenství Francouzue Clémenta Noëla i druhého Nora Sebastiana Fosse-Solevaaga, kteří nakonec obsadili sedmou a třináctou příčku. Celkově se německý lyžař dostal na stupně vítězů pošesté - na kontě má také jedno druhé a tři třetí místa.

Feller se díky druhému místu posunul do čela průběžného hodnocení slalomu, které vede se ziskem 210 bodů. Na druhou příčku klesl dnes desátý Henrik Kristoffersen z Norska se 166 body a na třetí pozici si polepšil Strasser, který má 153 bodů.

Měnilo se také pořadí v čele Světového poháru, který nově vede Alexis Pinturault. Francouzský reprezentant byl dnes osmnáctý a s náskokem deseti bodů se dostal před Aleksandera Aamodta Kildeho z Norska.