Švýcar Yule podruhé v kariéře vyhrál slalom v Kitzbühelu

Švýcarský lyžař Daniel Yule podruhé v kariéře vyhrál slalom Světového poháru v Kitzbühelu. Druhé místo obsadil obhájce loňského vítězství Brit Dave Ryding, třetí byl Lucas Braathen z Norska.

Švýcar Daniel Yule oslavuje svůj slalomový triumf v Kitzbühelu.

Yule byl po prvním kole sedmý se ztrátou 85 setin sekundy na prvního Manuela Fellera. Rakouský favorit ale druhou jízdu nezvládl, krátce po startu chyboval a nedokončil. Švýcarskému závodníkovi vynesl vítězství třetí čas v kole.

Devětadvacetiletý Yule v Kitzbühelu navázal na triumf z roku 2020 a celkově si ve Světovém poháru připsal páté individuální vítězství. Všechny dosavadní úspěchy zaznamenal ve slalomu. V neděli vyhrál s náskokem čtyř desetin sekundy před Rydingem, který si oproti prvnímu kolu v konečném pořadí polepšil o 14 míst. Ani to však šestatřicetiletému Britovi na druhou výhru v kariéře nestačilo.

Daniel Yule na trati slalomu v Kitzbühelu

Braathen dojel třetí se ztrátou jediné setiny na Rydinga a posunul se do čela průběžného hodnocení slalomu. Na prvním místě má náskok pěti bodů před krajanem Henrikem Kristoffersenem. Yule je třetí.

V čele celkového hodnocení je stále Švýcar Marco Odermatt, který však stejně jako v sobotu na startu chyběl kvůli zranění kolena z pátečního sjezdu. Na kontě má 1186 bodů, druhý je s 961 body Nor Aleksander Aamodt Kilde, jenž slalom vynechal.