Tande oslavil rok po těžkém pádu emotivní vítězství na Holmenkollenu

Norský skokan na lyžích Daniel André Tande se rok po těžkém pádu v Planici dočkal vítězství ve Světovém poháru. Mistr světa z roku 2018 ovládl domácí závod na slavném Holmenkollenu a připsal si osmou výhru v SP v kariéře. Severskou minisérii Raw-Air, která soutěží v Oslu vyvrcholila, ovládl dnes třetí Stefan Kraft z Rakouska.

Skokan Daniel Andre Tande vyhrál domácí závod SP v Oslu.

Vedení v průběžném pořadí Světového poháru uhájil Rjoju Kobajaši. Japonský skokan obsadil sedmé místo, kterým vyrovnal svůj nejhorší výsledek v sezoně. Před dnes pátým Němcem Karlem Geigerem má před leteckým závěrem sezony náskok 58 bodů.

Osmadvacetiletý Tande, jenž byl po loňském březnovém karambolu při letech v Planici několik dní v umělém spánku, se k emotivní výhře před domácími fanoušky probojoval ze čtvrtého místa po úvodním kole. Ve finále doletěl na 133,5 metru a zvítězil před Slovincem Anže Lanišekem, jenž se na stupně vítězů posunul ze sedmého místa, a Kraftem.

Český reprezentant Viktor Polášek neprošel do závodu odpolední kvalifikací, která byla rovněž součástí série Raw-Air.