Úvodní závod SP skokanů v Kuusamu byl kvůli sněžení zrušen

KUUSAMO

Závod Světového poháru skokanů na lyžích ve finském Kuusamu se neuskutečnil. Po šestnácti pokusech prvního kola jury závod kvůli hustému sněžení nejprve na 40 minut přerušila a poté odvolala. Zrušený závod se v případě zlepšeného počasí uskuteční v sobotu, kdy byl na programu druhý závod. Ten nejspíš odpadne bez náhrady.

"Sněžení je příliš silné, nájezdová stopa skokany brzdila. Nedalo se pokračovat, museli bychom stopu neustále čistit. Byly ty nejhorší podmínky, jaké skokané mohli mít - vítr, sníh a teplota kolem nuly," citovala agentura SID Waltera Hofera, ředitele závodu Mezinárodní lyžařské federace FIS.

Přesunutí závodu na sobotu znamená, že na věži budou stejní skokani jako dnes. Z českých reprezentantů se ho tedy může zúčastnit pouze Jakub Janda, jenž má start v hlavním závodu zajištěn díky svým výsledkům v minulé sezoně Světového poháru. Zbylé trio Jan Mazoch, Jan Matura a Antonín Hájek kvalifikací neprošlo.

Nepříznivé počasí trápilo skokany ve Finsku celý týden. Již začátek čtvrteční kvalifikace byl odložen o dvě hodiny. Sdruženáři nicméně dnes dopoledne svou skokanskou část soutěže absolvovali.