Uzdravená Kuitunenová vyhrála klasickou desítku v Davosu

DAVOS

Finská běžkyně Virpi Kuitunenová se vrátila do SP vítězstvím v závodu na 10 kilometrů klasickou technikou v Davosu. Obhájkyně celkového prvenství v seriálu, kterou připravila o předchozí závody nemoc, v sobotu porazila o téměř jedenáct sekund druhou Norku Vibeke Skofterudovou a v SP vybojovala třinácté vítězství v kariéře. Třetí doběhla další Finka Aino Kaisa Saarinenová. České lyžařky v Davosu nestartovaly.

Skofterudová se posunula na druhé místo průběžného pořadí za svou krajanku Marit Björgenovou, která ve Švýcarsku neběžela kvůli nachlazení.

Sedmadvacetiletá Norka závod skvěle rozběhla a na mezičasech dlouho vedla. Po 6,6 kilometrech měla před Kuitunenovou náskok plných jedenáct sekund, ale v závěru tempo neudržela. Zhruba dva kilometry před cílem už na Finku těsně ztrácela a na posledním úseku za jednatřicetiletou soupeřkou výrazně zaostala.

Výsledky - 10 km klasicky:
1. Kuitunenová (Fin.) 27:27,3, 2. Skofterudová (Nor.) -10,9, 3. Saarinenová (Fin.) -23,5, 3. Steiraová (Nor.) -23,5, 5. Hanssonová (Švéd.) -25,1, 6. Majdičová (Slovin.) -31,7, 7. Künzelová-Nystadová -33,4, 8. Sachenbacherová (obě Něm.) -34,0, 9. Kurkinová (Rus.) -37,2, 10. Kallaová (Švéd.) -38,3.