Vonnová i přes chybu vyhrála v Bansku rekordní super-G a sahá po dalším glóbu

BANSKO

Američanka Lindsey Vonnová si v Bansku dojela i po chybě pro rekordní 18. triumf v superobřím slalomu Světového poháru a sahá v této lyžařské sezoně už po třetím glóbu. Před útokem na čtvrtou trofej za sebou za celkové vítězství v super-G má komfortní náskok 94 bodů.

Lindsey Vonnová po svém už 18. vítězství v super-G při pokračování SP v Bansku.

Sedmadvacetiletá Vonnová prokázala dnes v Bansku, že je královnou rychlostních disciplín a může si dovolit i během jízdy velkou chybu. Ve střední pasáži totiž neuřídila správně lyže, přesto v závěru už desátou výhru v sezoně vybojovala.

"Po té chybě mi bylo jasné, že už nemůžu vyhrát. Ale závěr jsem jela na totální riziko," divila se Vonnová, poté co těsný závod rozhodla v poslední půlminutě. Nejlepší tři lyžařky dělilo pouhých sedm setin sekundy - druhá byla Tina Weiratherová z Lichtenštejnska a americké hvězdě těsně podlehla i Italka Daniela Merighettiová.

Vonnová 18. vítězstvím v superobřích slalomech SP překonala rakouskou rekordmanku Renate Götschlovou. Třetí letošní malý glóbus po sjezdu a kombinaci může oslavit při finále Světového poháru 15. března v rakouském Schladmingu. Teoreticky ji může o něj připravit jen Rakušanka Anna Fenningerová.

"Pomohlo mi, že se včera nezávodilo a mohla jsem dobře zregenerovat," připomněla Vonnová zrušení sobotního sjezdu v Bansku kvůli vichřici. Navíc není pochyb o jejím celkovém triumfu, který posbírala už v letech 2008 až 2010.