Zase jsem jela svou standardní jízdu, těšilo Záhrobskou

Nervozita posledních dnů byla rázem pryč. Šárka Záhrobská si pátou příčkou v nedělním slalomu Světového poháru ve Špindlerově Mlýně potvrdila své místo mezi lyžařskou elitou a týden po nepovedených závodech v rakouském Lienzu ji dělilo 64 setin sekundy od stupňů vítězů. „Mám radost, ale euforie se mnou necloumá,“ usmívala se mistryně světa ve slalomu.

Stupně vítězů nebyly ve Špindlerově Mlýně zcela daleko. Nemrzí vás, že to nakonec nevyšlo?

Udělala jsem maximum. Na bednu to nevyšlo, ale i za to páté místo jsem moc ráda. Snad jsem nikoho nezklamala.

Poslední zastávka Světového poháru v rakouském Lienzu pro vás nebyla příliš šťastná, ani v obřím slalomu, ani ve slalomu jste nepostoupila do druhého kola. S výkonem ve Svatém Petru musíte být spokojená...

V Lienzu mi nesedlo vůbec nic, ani trať, ani povrch. Dneska jsem zase jela svou standardní jízdu. Mám pocit, že jsem odvedla, co se dalo.

Nějaká chyba by se ale ve vaší jízdě našla...

To jsem ráda, že byla chyba vidět! Pokud jedete tak, že nemusíte řešit krizovou situaci, tak nejste dost rychlí.

Co jste říkala na atmosféru ve Špindlerově Mlýně? Lidí sice nepřišlo moc, ale povzbuzovali vás mohutně...

Atmosféra byla vynikající. Nestává se moc často, abych slyšela fanoušky na trati. Závody byly příjemné, bylo pěkné, jak lidi vyšli nahoru po Malém hanku. Podobná atmosféra bývá při závodech v Záhřebu.

Jak je na tom vaše zraněné oko?

Vracím se do Prahy, kde mi vyndají stehy a všechno by mělo být v pořádku.

Lienz, zranění, tlak před Světovým pohárem na domácí půdě. V posledních dnech jste kvůli tomu působila hodně nervózně. To z vás po dnešku asi všechno spadlo...

Mám radost, že jsem opět získala nějaké body do Světového poháru. Euforie se mnou ale necloumá, mám prostě radost.

Šárka Záhrobská v letošním Světovém poháru
27.10. Sölden (Rak.) obří slalom - 20., 10.11. Reiteralm (Rak.) slalom - 7., 24.11. Panorama (Kan.) obří slalom - 11., 25.11. Panorama (Kan.) slalom - 2., 1.12. Lake Louise (Kan.) sjezd - 43., 2.12. Lake Louise (Kan.) super G - 15., 9.12. Aspen (USA) slalom - 5., 16.12. Sv. Mořic (Švýc.) super G - 22., 28.12. Lienz (Rak.) obří slalom - nepostoupila z 1. kola, 29.12. Lienz (Rak.) slalom - nepostoupila z 1. kola, 5.1. Špindlerův Mlýn obří slalom - 27, 6.1. Špindlerův Mlýn slalom - 5.
V průběžném pořadí SP patří české lyžařce 12. místo (270 bodů), v pořadí slalomu je na 5. příčce (206 bodů).