Závod SP v letech na lyžích v Oberstdorfu vyhrál Rakušan Kraft

Rakušan Stefan Kraft vyhrál závod Světového poháru v letech na lyžích v Oberstdorfu. Druhého Žigu Jelara porazil světový rekordman o 1,7 bodu, třetí skončil další Slovinec Timi Zajc. Česká dvojice Čestmír Kožíšek a František Lejsek neuspěla v páteční kvalifikaci.

Rakušan Stefan Kraft vyhrál závod Světového poháru v letech na lyžích v Oberstdorfu.

Bronzový medailista z nedávného mistrovství světa ve Vikersundu Kraft měl po prvním kole náskok 11,3 bodu před stříbrným z MS Zajcem. Spolu s Jelarem se výkonem 232 metrů postarali o nejdelší pokus dne. Druhé kolo lépe vyšlo Jelarovi, Kraft přesto vedení udržel a připsal si 25. triumf v SP, čtvrtý v této sezoně. Oba Slovinci si pořadí prohodili, na jejich krajana Anžeho Lanišeka zbyla čtvrtá příčka.

Úřadující světový šampion Nor Marius Lindvik skončil až šestý. V těsném souboji o velký křišťálový glóbus si o něco lépe vedl devátý Němec Karl Geiger. Průběžný lídr seriálu Japonec Rjoju Kobajaši za ním ale zaostal o jedinou příčku a před závěrečnými třemi závody vede před Geigerem o 55 bodů.

Druhý závod v Oberstdorfu je na programu v neděli, seriál zakončí příští týden další dvoje lety v Planici.