Rychlobruslařka Antošová získala na univerziádě bronz a šestou českou medaili

Rychlobruslařka Veronika Antošová získala v úterý na univerziádě v Lake Placid bronzovou medaili v závodu na 1500 metrů a celkově šestý cenný kov pro českou výpravu. Ta již vyrovnala bilanci z dosud posledních univerzitních her v Krasnojarsku 2019.

Rychlobruslařka Veronika Antošová vybojovala na univerziádě v Lake Placid bronz na trati 1500 m.

Dvaadvacetiletá Antošová závod zvládla v čase 2:06,63 a ztratila více než dvě sekundy na vítězkou Korejku Pak Či-U. Stříbro si z amerického dějiště olympijských her v roce 1980 odveze Polka Natalia Jabrzyková.

Češi mají pátý medailový den na Zimních světových univerzitních hrách v Lake Placid bilanci dvou zlatých, jednoho stříbra a tří bronzů. Nejcennější vybojovali lyžař Jan Zabystřan v superobřím slalomu a biatlonisté Tereza Jandová a Jakub Kocián v závodu smíšených dvojic.

Zimní světová univerziáda v Lake Placid (USA)