Hlavní obsah

Sáblíková byla ve Stavangeru třináctá na patnáctistovce

12. 11. 2022 15:19

Rychlobruslařka Martina Sablíková obsadila na Světovém poháru ve Stavangeru třinácté místo na trati 1500 metrů. Pětatřicetiletá dlouholetá královna vytrvaleckých závodů ve své slabší disciplíně dosáhla času 2:00,807 minuty, na umístění alespoň v desítce bylo třeba pokořit dvouminutovou hranici.

Foto: ČTK

Rychlobruslařka Martina Sáblíková získala na OH v Pekingu bronz na trati 5000 m a svoji sbírku rozšířila o sedmou medaili.Foto: ČTK

Článek

Závod suverénně vyhrála stříbrná medailistka z této trati na posledních dvou olympijských her Miho Takagiová z Japonska. Úřadující olympijská šampionka z kilometrového závodu jako jediná pokořila metu 1:57, a to o téměř půl sekundy. Druhá skončila s bezmála sekundovým odstupem vítězka páteční trojky Ragne Wiklundová z Norska.

Sáblíková v pátek vstoupila do sezony pátým místem. Svěřenkyně trenéra Petra Nováka v létě změnila nože na bruslích a její přípravu ovlivnily i zdravotní problémy. Upadla při běhu a měla tržnou ránu pod kolenem.

V divizi B závodu na 1500 metrů zajela druhá česká reprezentantka Zuzana Kuršová čas 2:06,104 a skončila v konkurenci 21 rychlobruslařek druhého sledu šestnáctá.

Reklama