Maděrová skončila šestá v paralelním slalomu Světového poháru v Davosu

Snowboardistka Zuzana Maděrová skončila šestá v paralelním slalomu Světového poháru v Davosu. Semifinalistka předchozího obřího slalomu v Cortině d'Ampezzo vypadla ve čtvrtfinále s Italkou Lucií Dalmassovou, jež ve Švýcarsku vybojovala stříbro. I potřetí v sezoně dominovala před vánoční pauzou Němka Ramona Theresia Hofmeisterová. Opět chyběla Ester Ledecká, která nejprve startovala na lyžích a nyní doléčuje nemoc.

Snowboardistka Zuzana Maděrová v akci.

Maděrová před týdnem v Cortině bojovala o premiérovou medaili, ale těsně na ni nedosáhla. Dnes ji ve vyřazovacích jízdách zastavila Dalmassová, která nakonec našla v Davosu jedinou přemožitelku v Hofmeisterové.

„Třetí vítězství za sebou, mé druhé ve slalomu. Je to úžasné. Jsem totálně na vlně,“ řekla sedmadvacetiletá Němka po 18. pohárovém vítězství v kariéře. „Vůbec teď nepotřebuju vánoční pauzu, hned bych mohla znovu jet,“ uvedla.

Další závod snowboardistky čeká 13. ledna, kdy je na programu opět ve Švýcarsku paralelní obří slalom ve Scuolu. V průběžném hodnocení SP je Maděrová sedmá. Adam Počinek skončil v kvalifikaci šestatřicátý.